متن موردنظر شما کپی شد.
قوانین مشترک

قوانین و شرایط - کلیه کاربران ( افراد حقیقی و حقوقی) استفاده کننده هر یک از خدمات ارائه شده نت افراز ، موظف به رعایت کامل شرایط و قوانین ارائه خدمات نت افراز می باشند. ماهیت این شرایط و قوانین برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران نت افراز و کل اینترنت می باشد و مطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که نت افراز از سرویس آنها استفاده می کند. همچنین این قوانین مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.این شرایط جامع و کامل نبوده و نت افراز حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبگاه www.netafraz.com برای خود محفوظ می دارد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی کاربران از این شرایط می بایست از طریق ایمیل یا فکس به صورت کتبی به نت افراز اعلام گردد.

تعهدات
خدمات میزبانی وب

نت افراز متعهد مي گردد كه در قبال دريافت مبلغ تعيين شده، خدمات ميزباني وب را با شرايط ذكر شده در مشخصات مجموعه ها و همچنين انتخاب كاربر از بین این مجموعه ها، در اسرع وقت پس از خرید به وي ارائه نمايد. در صورت بروز مشکل جهت ارائه خدمت میزبانی وب بلافاصله پس از خرید و ایجاد اکانت هاست، نت افراز ملزم است در اسرع وقت موضوع را به کاربر اطلاع رسانی و هزینه واریز شده را عودت و سفارش را لغو نماید.

با توجه به اینکه خدمات میزبانی وب به صورت دوره زمانی مشخص ارائه می گردد و کیفیت خدمات ارایه شده در این حوزه می تواند تحت تاثیر عوامل بسیاری باشد که می تواند خارج از حوزه کنترل نت افراز باشد؛ بنابراین جبران خسارت از سمت نت افراز تنها در صورتی قابل انجام می باشد که مشکل پیش آمده به صورت مشخص و مستند مربوط به عملکرد شرکت نت افراز باشد بطوریکه این موضوع، مورد تایید کارشناسان نت افراز قرار گیرد. در این صورت نت افراز متعهد می گردد حداکثر تا 2 برابر زمان عدم ارائه خدمات بر اثر مشکل بوجود آمده و خارج از تعهد آپتایم این شرکت می باشد را به عنوان جبران خسارت، به خدمات ارائه شده فعلی اضافه نماید. به عنوان نمونه عواملی مانند زیر شامل جبران خسارت نمی گردند:

 • هرگونه مورد مرتبط با تحریم
 • هرگونه عملیات پلیس جمهوری اسلامی ایران و یا پلیس بین الملل و یا دستورات قضایی یا فیلترینگ
 • هرگونه حوادث طبیعی که منجر به از بین رفتن داده ها یا عدم دسترسی به سرور گردد. مانند زلزله، سیل، طوفان، رعد و برق و...
 • هرگونه خطا یا حادثه که در دیتاسنتر به دلیل مشکلات مربوط به دیتاسنتر صورت پذیرد.
 • هرگونه مشکل عدم دسترسی به اینترنت یا قطعی اینترنت
 • هرگونه قطعی ارائه خدمات میزبانی وب که قبلا توسط نت افراز اطلاع رسانی شده است
 • هرگونه قطعی ارائه خدمات میزبانی وب که در محدوده یک درصد احتمال قطعی خدمات (آپتایم سرویس)
 • هرگونه قطعی ناشی از تنظیمات انجام شده توسط کاربر و الگوریتم برنامه مورد استفاده کاربر باشد

خدمات ثبت/انتقال/تمدید دامنه

نت افراز متعهد مي گردد كه در قبال دريافت مبلغ تعيين شده، خدمات ثبت/انتقال/تمدید را با مطابق با قوانین دامنه های بین المللی و کشوری را ارائه نماید. با توجه به اینکه بررسی وضعیت دامنه در همه حال به عهده مالک آن می باشد، لازم است کاربر به صورت مستمر وضعیت دامنه خود را بررسی و پس از پرداخت هزینه و درخواست هرگونه خدمات ثبت/انتقال/تمدید دامنه از نت افراز موضوع را مستقیما تا اطمینان از دریافت خدمات و وضعیت دامنه از پشتیبانی امور دامنه های نت افراز از طریق تیکت یپگیری نماید.

با توجه به اینکه خدمات ثبت/انتقال/ تمدید دامنه نیازمند تعامل و پیگیری مستمر مالک دامنه می باشد، بدیهی است نت افراز هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم پیگیری مستمر مالکین دامنه در دریافت خدمات مدنظر خود، نمی پذیرد و هیچ تعهد و مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. عوامل زیر نیز خارج از کنترل نت افراز بوده و نت افراز در خصوص این موارد مربوط به خدمات ارائه شده دامنه تعهدی نخواهد داشت:

 • هرگونه مورد مرتبط با تحریم
 • هرگونه عملیات پلیس جمهوری اسلامی ایران و یا پلیس بین الملل و یا دستورات قضایی یا فیلترینگ

خدمات صدور گواهینامه امنیتی اس اس ال غیر رایگان

نت افراز متعهد مي گردد كه در قبال دريافت مبلغ تعيين شده، خدمات صدور گواهینامه امنیتی اس اس ال غیر رایگان را برای کاربران فراهم کرده تا در اسرع وقت نسبت به صدور گواهینامه مدنظر خود اقدام و سپس استفاده نمایند.

عوامل زیر نیز خارج از کنترل نت افراز بوده و نت افراز در خصوص این موارد مربوط به خدمات ارائه شده گواهینامه امنیتی اس اس ال غیر رایگان تعهدی نخواهد داشت:

 • هرگونه مورد مرتبط با تحریم
 • هرگونه عملیات پلیس جمهوری اسلامی ایران و یا پلیس بین الملل و یا دستورات قضایی یا فیلترینگ
 • هک یا نامعتبر شدن گواهینامه امنیتی اس اس ال غیر رایگان ارائه شده

خدمات صدور گواهینامه امنیتی اس اس ال رایگان

نت افراز صرفا تلاش می نماید امکان نصب گواهینامه امنیتی اس اس ال رایگان را برای کاربران فراهم کرده تا کاربران به نظر خود نسبت به دریافت گواهینامه اس اس ال رایگان از وب سایت ارائه دهنده آن اقدام و سپس در هاست نصب و استفاده نمایند.

با توجه به رایگان بودن گواهینامه امنیتی اس اس ال رایگان نت افراز هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم عملکرد صحیح این گواهینامه ندارد و نخواهد پذیرفت.

خدمات پشتیبانی تلفنی و تیکت

نت افراز تلاش می نماید که کیفیت و سرعت پاسخ دهی را افزایش داده تا در زمان بروز مشکلات یا بروز سوالات کاربران، در کنار ایشان باشد.

تعیین ساعت زمانی و کیفیت ارائه خدمات پشتیبانی و نحوه آن به عهده و به اختیار نت افراز می باشد. در صورتی که به هر نحوی کاربری اقدام به توهین یا فحاشی به عوامل پشتیبانی نت افراز نماید، ضمن اینکه ارائه خدمات پشتیبانی نت افراز به صورت دائم به اینگونه کاربران قطع خواهد شد، نت افراز مختار است که در صورت نیاز از طریق مراجع قضایی موضوع را پیگیری نماید.

محرمانگی داده های کاربران

نت افراز تمام سعی و تلاش خود را به کار می بندد تا به عنوان امانت دار داده ها و اطلاعات کاربران باشد. منتها در صورتی که حکم قضایی در خصوص ارائه اطلاعات کاربر متخلف به دست نت افراز برسد، نت افراز مطابق قوانین جمهوری اسلامی موظف است در اسرع وقت اطلاعات درخواست شده را در اختیار مراجع قضایی قرار دهد. همچنین نت افراز هیچگونه مسئولتی در خصوص هک شدن یا افشا شدن اطلاعات شخصی کاربران در اثر عدم توجه کاربران به نکات امنیتی و انتخاب رمز عبور مناسب جهت دسترسی و استفاده از اکانت ها و پنل های ارائه شده اطلاعات از جمله، پنل کاربری، پنل هاست و اکانت های ایمیل ندارد.

به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه نت افراز تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از کاربران خود می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. نت افراز هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد.

مسئولیت و تعهدات کاربران

کاربران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر کاربران نت افراز احترام بگذارند. نت افراز حق تعلیق یا قطع دائم سرویس کاربرانی که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر کاربران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا کاربر حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

ارائه هر گونه خدمات توسط شرکت نت افراز منوط بر رعایت ادب و احترام - در تیکت، ایمیل، مکالمات تلفنی و حضوری و ... - از سمت کاربران محترم می باشد، این بدان معنی است که در صورت مشاهده بکارگیری هر گونه الفاظ غیر محترمانه شامل تهدید، توهین و فحاشی از سمت کاربران، شرکت نت افراز مجاز است به صورت یکطرفه همکاری خود را با کاربر مربوطه قطع نماید و سرویس های کاربر را بدون اطلاع قبلی غیر فعال نماید. لازم به ذکر است که مرجع تشخیص موارد ذکر شده شرکت نت افراز می باشد و بدهیست که در صورت تداوم بی احترامی از سمت کاربر، حق پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی برای شرکت نت افراز محفوظ می باشد.

قوانین کلی

تمامی کاربران ملزم به تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی ایران درج شده در وبسایت ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایرانی می باشند. هر گونه تخطی از مفاد ذکر شده در قوانین جرائم رایانه‌ای منجر به غیر فعال شدن اکانت کاربر خواهد گردید. ارایه سرویس به وب سایت های با محتوای مستهجن، همسریابی، سیاسی و فروش وی پی ان در حال حاضر مقدور نمی باشد.

منابع سرور

به هر وب سایت که بیش از حد متعارف از منابع سرور (مانند CPU، Ram یا شبکه ویا سایر مواردی که در اینجا به آنها اشاره نشده است) استفاده کند گزینه های "ارتقا یا پرداخت هزینه اضافه" (بسته به موارد ومیزان مصرف بیش از حد)، "کاهش مصرف تا رسیدن به سطح متعارف" و "تهیه یکی از سرویسهای اختصاصی" پیشنهاد می شود. نت افراز تنها تعیین کننده حدود متعارف استفاده از منابع سرور خواهد بود. همچنین هر وب سایت یا سرویسی که بدین شکل موجب اختلال در کارایی و سرعت سرور یا شبکه شود بدون اخطار قبلی قطع خواهد شد.

بنابراین برنامه هایی نظیر vbseo , rapidleech, sharetornix, dolphine, phpfox و برنامه های مشابه که نیاز به منابع سرور بالایی دارند اجازه نصب شدن بر روی اکانت های اشتراکی نداشته و در صورت مشاهده غیر فعال خواهند شد.

خبرنامه، ایمیلهای گروهی، ایمیلهای تبلیغاتی و اسپم

ارسال هرگونه ایمیل تبلیغاتی یا گروهی ناخواسته (اسپم)، صرف نظر از باری که بر روی میل سرور ایجاد می کند ممنوع می باشد. همچنین هر وب سایت نمی تواند بیش از 100 ایمیل در ساعت ارسال کند. سرویس متخلف بلافاصله و برای همیشه قطع خواهد شد. نت افراز منحصرا حق تشخیص این تخلف را برای خود محفوظ می دارد

همچنین به منظور کنترل اسپمینگ و جلوگیری از لیست شدن آدرس آی.پی سرور میزبان در لیست های اسپم و نیز فراهم آوردن شرایط روان و مناسب برای ارسال ایمیل توسط تمامی سرویس های هاستینگ موجود بر روی سرور، افزایش تعداد ایمیل مجاز برای ارسال در هر ساعت از طریق سرویس هاستینگ شما به مقدار مورد نظر شما در شرایط زیر امکانپذیر می باشد:

در صورتیکه قصد ارسال ایمیل برای لیستهای ایمیل (ارسال یک پیام به صورت گروهی برای تعداد زیادی آدرس ایمیل ) را دارید می بایست موراد زیر از طرف شما مورد توجه قرار گرفته و رعایت گردد.

۱. ارسال انبوه ایمیل در یک لحظه به آدرسهای ایمیل سرویس دهنده های میل بزرگ مانند یاهو، جی میل، هات میل، آمریکن آنلاین اغلب باعث می گردد که این سرویس دهنده ها رفتار میل سرور میزبان سرویس را غیر عادی و مشکوک به اسپم تلقی کرده و آی.پی میل سرور را به صورت موقت بلاک کنند و این موضوع باعث می گردد که ایمیلهای ارسالی از سرویس شما و سایر کاربران با تاخیر توسط این سرویس دهنده ها دریافت و موجبات نارضایتی سایر کاربران فراهم گردد. به همین دلیل پیشنهاد ما ارسال ایمیل به صورت زمانبندی شده و در بسته های کوچک (مثلا ارسال ۱۵ ایمیل در هر دقیقه) با استفاده از اسکریپتهای ارسال ایمیل از طریق کرون جاب می باشد. به عنوان مثال برنامه phplist یک برنامه مناسب برای ارسال ایمیلهای گروهی به صورت زمانبندی شده از طریق کرون جاب می باشد. چنانچه برنامه مدیریت محتوای مورد استفاده شما این قابلیت را فراهم می کند شما می توانید با انجام تنظیمات مورد نیاز به راحتی برای ارسال ایمیل های گروهی به صورت زمانبندی شده اقدام کنید.

۲. در صورت ارسال گزارش اسپم توسط کاربران سرویس دهنده های ایمیل بزرگ مورد اشاره در بند قبلی برای یک ایمیل ارسالی از طرف سرویس شما به آدرس ایمیل آنها و افزایش تعداد این گزارشات، این سرویس دهنده ها اقدام به بلاک کردن موقت یا دائمی آدرس آی.پی میل سرور سرور میزبان سرویس شما و یا دامین های شما خواهند نمود و این موضوع مشکلاتی را در ارسال ایمیل به کاربران این سرویسها برای شما و سایر کاربرانی که سرویس آنها بر روی سرور میزبان سرویس شما قرار دارند ایجاد خواهد کرد. برای کاهش بروز این مشکل بهترین راه حل عدم ارسال ایمیل برای افرادی که مایل به دریافت ایمیل از طرف شما نیستند می باشد. به همین منظور می بایست در لیستهای ایمیل خود هنگام ثبت نام افراد تایید عضویت آنها در لیست و نیز تایید آنها برای دریافت ایمیل های خبری و دوره ای دریافت گردد. همچنین می بایست لینک مناسب درخواست حذف ایمیل کاربر مقصد از لیست خبری شما در تمامی ایمیلهای ارسالی از لیستهای ایمیل شما تعبیه گردد. در این صورت چنانچه کاربری زمانی دیگر تمایل به دریافت ایمیلهای خبرنامه شما نداشته باشد از طریق لینک مذکور اقدام به حذف آدرس ایمیل خود از لیست ایمیل شما خواهد کرد. فقدان لینک دی لیست مورد اشاره معمولا باعث می گردد که دریافت کننده ایمیل چنانچه تمایلی برای دریافت ایمیل از طرف شما را نداشته باشد اقدام به ارسال گزارش اسپم برای ایمیل های ارسالی شما به سرویس دهنده خود نماید.

۳. سرویس دهنده های بزرگ ایمیل معمولا به ایمیلهای ارسالی به آدرسهایی غیر معتبر(آدرسهای ایمیلی که وجود خارجی ندارند) بر روی سرویس های خود حساس می باشند. و در صورت بالا بودن تعداد ارسال این نوع ایمیلها از یک میل سرور خاص، رفتار میل سرور مورد نظر را مشکوک به اسپم تلقی کرده و ممکن است اقدام به بلاک کردن آدرس آی.پی میل سرور مورد نظر به صورت موقت نمایند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات می بایست مکانیزهای مناسب را مورد استفاده قرار دهید تا افراد ثبت نام کننده در میل لیستهای شما نتوانند از آدرس های ایمیل جعلی برای ثبت نام استفاده کنند(به عنوان مثال پس از ثبت نام یک فرد در میل لیست شما، حتما یک ایمیل حاوی لینک تایید ثبت نام به آدرس ایمیل وارد شده توسط کاربر ارسال گردد و پس از اقدام کاربر برای تایید ثبت نام از طریق لینک ارسالی، عضویت کاربر در میل لیست قطعی گردد) همچنین می بایست به صورت روزانه ایمیلهای برگشت خورده ای را که از میل لیست های شما ارسال شده است را بررسی و آدرسهای ایمیلی که توسط سرویس دهنده مقصد فاقد اعتبار تلقی شده و وجود خارجی ندارند را شناسایی و از میل لیست خود حذف نمایید. ایمیلهای برگشتی به میل باکس اکانت ایمیلی که به عنوان فرستنده در ایمیلهای ارسالی توسط شما مورد استفاده قرار گرفته است ارسال می گردند.

رعایت موارد بالا از طرف شما علاوه بر جلوگیری از بروز مشکل برای آدرس آی.پی میل سرور سرور میزبان سرویس شما، باعث خواهد شد که ایمیلهای ارسالی از طرف شما به سرویس دهنده های ایمیل بزرگ در اسپم باکس این سرویس دهنده ها منتقل نگردد(البته رعایت موارد دیگری در این مورد نیز ضروری می باشد)

اسکریپت ها

قراردادن هرگونه اسکریپت که موجب خطر امنیتی بالقوه برای سرورها شود و یا موجب اختلال در عملکرد شبکه یا سرورها گردد بدون اخطار قبلی حذف و ممکن است وب سایت متخلف برای همیشه قطع گردد.

نصب Chat room

Chat room ها معمولا به میزان بالایی از منابع یک سرور را مصرف می کنند بنابراین امکان نصب آنها بر روی سرویسهای اشتراکی وجود ندارد.

IRC

انجام IRC بر روی کلیه سرویسهای نت افراز اکیدا ممنوع بوده و نت افراز ضمن قطع سرویس متخلف، حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می دارد

تحریم

در صورتی که سرویس یا بخشی از سرویس کاربران (دامین، سرویس میزبانی و ...) در نتیجه قوانین بین المللی از جمله تحریم های وضع شده فعلی، غیر فعال و حذف گردند، شرکت نت افراز در این خصوص هیچ مسوولیتی را متقبل نخواهد شد. همچنین مراحل پیگیری رفع انسداد یا مشکل به صورت کامل بر عهده کاربر می باشد. بنابراین در صورتی که دامنه کاربر نیز به دلیل تحریم ایران و ایرانیان توسط دول خارجی و یا سایر نهادها و یا سایر دلایل ممکن تحریم یا مسدود شود و یا در وضعیت clientHold یا serverHold و یا هر دو قرار گیرد، نت افراز هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بکاپ داده ها

نت افراز از کلیه داده های روی سرورها شامل فایل ها، ایمیل ها و پایگاه های داده به صورت هفتگی بکاپ می گیرد. این بدان معنی هست که اطلاعات بک آپ حداکثر یک هفته نگهداری می گردد و پس از آن، بک آپ قدیمی تر حذف و بک آپ جدید ایجاد می گردد.

هر چند شرکت نت افراز نهایت تلاش خود را جهت ایجاد منظم بک آپ و حفاظت از اطلاعات کاربران انجام می دهد با این وجود این شرکت هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت و بروز بودن آنها ندارد. به طور کلی مسئولیت بکاپ گیری اطلاعات با خود کاربران بوده و همه کاربران می بایست پشتیبان کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای نت افراز نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود.

استفاده غیر قانونی

کلیه سرویسهای نت افراز می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل مواد زیر باشد (البته محدود به مواد زیر نیست) قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور انتشار اکاذیب علیه دیگران کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریستی طبق لیست دولت ایالات متحده آمریکا (با توجه به قرارگیری سرورها در آلمان، آمریکا و کانادا)

استفاده غیر قانونی از سرور و شبکه

مختل كردن امنيت سيستم يا شبكه ممنوع است و در صورت بروز چنين مسائلي نت افراز حق پيگرد قانوني و شکايت از متخلف به مراجع قانوني را محفوظ مي دارد. نمونه هايي از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل مي شود: دسترسي يا استفاده غير مجاز از داده ها، سيستم يا شبكه، از جمله هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، ميزبان يا شبكه، شامل: تلاش براي دسترسي به اطلاعات نامه هاي الكترونيكي، تلاش عامدانه براي پر كردن فضاي يك سيستم، تلاش براي تغيير و يا حذف اطلاعات وب سايتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...

محدودیت حجم فایل

نت افراز محدودیتی برای حجم فایل های کاربران خود اعمال نمیکند و تنها محدودیت شامل حجم بانکهای اطلاعاتی میباشد. از آنجایی که بانکهای اطلاعاتی حجیم به شدت برکارایی سیستم دیتابیس اثر میگذارد لذا نت افراز به کاربران خود توصیه میکند که حتی الامکان از ذخیره فایل های خود در دیتابیس خود داری کنند. کاربران که دارای دیتابیس های بسیار حجیم میباشند میبایست سرویس خود را به یکی از پلان های سرور های مجازی یا اختصاصی ارتقا دهند.

محدودیت تعداد فایل

تعداد فایل های بسیار بالا (بیش از 128 هزار فایل) باعث افزایش میزان کارکرد هاردیسک و مصرف بالای منابع می گردد، بنابراین در صورت نیاز به داشتن بیش از این میزان فایل در سرویس خود در برنامه هایی مانند آپلود سنتر عمومی و ... امکان استفاده از سرویس های هاست اشتراکی برای این منظور مقدور نمی باشد.

ويروسها و ساير فعاليتهاي تخريبي

استفاده از سرويسها يا تجهيزات نت افراز براي ايجاد يا ارسال ويروسها، كرمها يا تروجان هاي اينترنتي ممنوع است. در ضمن هر گونه تلاش براي ايجاد حملات DOS و Email Bombing و Flood کردن ممنوع است.

مسائل جنسی

استفاده از سرویس های نت افراز برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل ممنوع است

قوانین مربوط به دامنه
دامین رایگان

دامنه ی رایگان فقط برای سرویس های یک ساله و تنها در هنگام ثبت سفارش سرویس قابل ارائه می باشد. چنانچه در سبد خرید کاربران ،دامنه های دیگری وجود داشته باشد، کاربران ملزم به پرداخت هزینه ی دامنه های دیگر می باشند حتی اگر از پیشنهاد دامنه ی رایگان استفاده نکرده باشند. همچنین در صورتی که بعد از خرید سرویس و ارائه دامنه رایگان مربوط به آن اقدام به دانگرید سرویس یا لغو سرویس نمایید، هزینه مربوط دامنه رایگان در زمان دریافت دامنه رایگان، از هزینه قابل عودت کسر خواهد شد.

تغییر ریجسترر دامنه

در خصوص دامنه های بین المللی در برخی مواقع به دلیل بروز مسائلی از جمله اعمال تحریم ها، لازم است رجیسترر (شرکت ثبت کننده دامنه) تعویض شود. در چنین مواقعی ممکن است از قبل این موضوع به اطلاع کاربران برسد. اما در پاره ای موارد به دلیل ضرورت انجام اقدامی فوری، امکان اطلاع رسانی به کاربران فراهم نبوده و به همین دلیل شرکت نت افراز بر اساس صلاحدید خود در هر زمان حق تغییر رجیسترر بدون تایید کاربر را دارد. لازم به ذکر است در صورتی که دامنه منقضی نبود ه است، طی این فرآیند وب سایت کاربران همچنان در دسترس خواهد بود و مالکیت دامنه نیز تغییر نخواهد کرد.

لغو فرآیند ثبت/انتقال/تمدید دامنه

در صورتی که دامنه ای ثبت، منتقل یا تمدید گردد، امکان لغو هر کدام از موارد گفته شده میسر نمی باشد. همچنین با توجه به اینکه پس از تکمیل فرآیند ثبت، انتقال یا تمدید دامنه، رجیستررها مبلغ پرداخت شده را به حساب نت افراز باز نمی گردانند، لذا امکان عودت وجه هزینه به حساب کاربران برای نت افراز نیز فراهم نمی باشد.

منقضی شدن دامنه ها

طبق مقررات ICANN دامنه ها به مدت محدودی (از 1 سال تا 10 سال) قابل ثبت می باشند. پیش از فرارسیدن تاریخ انقضای یک دامنه، این امر چندین بار از سوی سیستم کاربری نت افراز از طریق ارسال پیامک و ایمیل به اطلاع کاربران محترم اطلاع رسانی می گردد و به منظور فعال نگاه داشتن و حفظ مالکیت دامنه، لازم است تا دامنه قبل از تاریخ انقضا تمدید گردد.

در صورتی که دامنه هر زمان قبل از تاریخ انقضا، تمدید گردد، دامنه بلافاصله و از زمان تاریخ انقضا تمدید خواهد شد و دامنه تا تاریخ جدید بدون اختلالی فعال خواهد ماند. در صورتی که پرداخت صورت حساب تمدید، پس از تاریخ انقضا انجام گردد، روند فعالسازی مجدد دامنه ممکن است چند روز بطول انجامد و تا فعالسازی مجدد دامنه از دسترس خارج گردد. بنابراین توصیه می کنیم، کاربران قبل از تاریخ انقضای دامنه‌های خود، نسبت به تمدید دامنه اقدام نمایند.

در خصوص سیاست های انقضا و روند آزاد سازی، هر رجیسترر (ثبت کننده دامنه) دارای قوانین و تبصره های منحصر به فرد خود می باشد. بنابراین واضح است شرکت نت افراز تا زمان فعال بودن دامنه (پیش از فرارسیدن تاریخ انقضا) عهده دار مسئولیت دامنه خواهد بود و پس از آن مسئولیتی در خصوص نگهداری، تمدید، انتقال یا تغییر مالکیت دامنه متوجه شرکت نت افراز نخواهد بود.

علی رغم موارد ذکر شده و اینکه شرکت نت افراز پس از سپری شدن تاریخ انقضای دامنه مسئولیتی در قبال آن ندارد، با این وجود این شرکت تمام تلاش خود را خواهد نمود تا مشکلات کاربران در خصوص دامنه های منقضی را حل نموده و تا جای امکان حافظ منافع کاربران محترم باشد.

توضیحاتی که در ادامه ذکر می گردد، روند "کنونی" طی شده برای تمدید دامنه پس از تاریخ انقضای آن است با این حال ممکن است در آینده قوانین و مقررات متفاوتی از طرف رجیسترر در این خصوص تدوین گردد. در هر صورت جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در این خصوص، توصیه اکید نت افراز همچنان تمدید دامنه پیش از فرارسیدن تاریخ انقضای آن است.

در صورت عدم تمدید دامنه در مهلت ذکر شده در ایمیل های یادآوری، دامنه بلافاصله وارد دوره ای تحت عنوان Grace Period شده، نیم سرورهای دامنه تغییر خواهند کرد، دامنه غیر فعال می گردد و ممکن است بازدیدکنندگان دامنه به صفحه ی پیش فرض دیگری که از جانب رجیسترر مشخص شده است هدایت شوند. در این وضعیت ( که به طور معمول حدود 30 الی 40 روز می باشد) همچنان امکان تمدید دامنه با همان هزینه معمول تمدید وجود خواهد داشت.

توجه: برخی از پسوندها (مانند اکثر پسوندهای کشوری چون io ، ae ، eu و ...) پس از منقضی شدن شامل مهلت 30 الی 40 روزه "نمی باشند" و جهت تمدید لازم است بلافاصله پس از تاریخ انقضا علاوه بر هزینه تمدید، هزینه جریمه نیز پرداخت شود. بنابراین این دامنه ها بایستی حداقل 3 روز قبل از تاریخ انقضا تمدید گردند.

توجه: صورت حساب تمدید دامنه ها 14 روز قبل از تاریخ انقضا به صورت خودکار ایجاد و از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می گردند. همچنین قبل از آن نیز امکان تمدید پیش از موعد دامنه از طریق پنل کاربری فراهم می باشد.

چنانچه دامنه در دوره Grace Period تمدید نگردد، بسته به شرکت رجیسترر ممکن است یکی از اقدامات زیر در خصوص دامنه شما صورت پذیرد:

 • دامنه وارد دوره ی Redemption Period شده و با جریمه قابل تمدید خواهد بود.
 • رجیسترر دامنه را تحت مالکیت خود در آورد.
 • رجیسترر دامنه را آزاد و ثبت آن را برای عموم ممکن سازد.
 • رجیسترر دامنه را از طریق یک شرکت ثالث به صورت حراج به دیگر افراد حقیقی یا حقوقی واگذار نماید.

لازم به ذکر است زمانی که یک دامنه در حراج ارائه می گردد در واقع به عنوان دامنه آزاد شده شده در نظر گرفته می شود و مالک قبلی دیگر کنترلی بر آن دامنه نخواهد داشت. زمانی که فرآیند حراج دامنه به اتمام رسید و مالکیت دامنه در اختیار برنده ی حراج قرار گرفت آنگاه در صورت تمایل میتوانید با مالک جدید تماس گرفته و با ایشان در خصوص خرید دامنه توافق نمایید.

مسدود شدن دامنه توسط ریجسترر یا رجیستری

در برخی موارد ممکن است به دلایلی مانند عملیات فیشینگ، نقض قوانین کپی رایت، ارسال اسپم، نصب قالب نال شده، نصب افزونه های غیرمجاز، و یا وجود کدهای مخرب در وب سایت کاربران، دامنه به طور موقت یا دائم توسط رجیستری مسدود گردد. به همین خاطر از انجام هر گونه فعالیت غیرقانونی دوری کرده و پیشنهاد می کنیم از قالب ها یا افزونه های مجاز و مطمئن استفاده نمایید. اما در صورتی که به هر یک از دلایل فوق، چنین اتفاقی رخ داد مسئولیت پیگیری موضوع بر عهده ی کاربر بوده و نت افراز هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد. همچنین امکان عودت وجه هزینه های پرداختی برای دامنه نیز فراهم نمی باشد.

اطلاعات هوایز دامنه بین المللی

در برخی از موارد، کاربران بنا به نظر خود و نیاز برخی سازمان های داخلی، اطلاعات هوایز مربوط به ایران را بر روی دامنه درج می نمایند، مسئولیت کامل انجام اینگونه تغییرات به دلیل تحریم ایران، بر عهده کاربر می باشد و نت افراز هیچگاه تغییر اطلاعات هوایز به ایران را تایید نمی نماید. بنابراین در صورتی که هرگونه موردی در اطلاعات هوایز مربوط به ایران درج نموده اید در اسرع وقت نسبت به تغییر آن اطلاعات به اطلاعات معتبر خارجی اقدام نمایید.

دامنه های آی.آر و کشوری

ثبت دامنه ملی آی آر توسط ایرنیک (مرکز ثبت دامنه کشوری ایران) انجام می‌شود و نت افراز تنها به عنوان نماینده ی رسمی ایرنیک فعالیت می کند. در نت افراز امکان رزرو و تمدید دامنه با هزینه ای کمتر برای کاربران فراهم می باشد.

دقت داشته باشید که پس از رزرو دامنه آی آر، تایید آن از سمت ایرنیک ممکن است مقداری زمان بر باشد. به صورت کلی پس از رزرو یک دامنه آی.آر، دامنه‌ی شما به مدت 10 روز در شناسه ایرنیک شما به حالت رزرو در آمده و در اطلاعات هوایز دامنه، تاریخ انقضای دامنه‌ی شما به صورت موقت تا 10 روز آینده ثبت می‌شود. لذا فعال بودن دامنه شما در پنل کاربری و دریافت ایمیلی با عنوان "ثبت دامنه" از سمت نت افراز دلیل بر مالکیت آن نمی باشد. اعلام تایید رزرو و یا مالکیت قطعی دامنه آی.آر صرفا از طریق ایرنیک به ایمیل شناسه ایرنیک شما معتبر و قابل استناد خواهد بود. همچنین در طی این مدت، تاریخ انقضای نمایش داده شده در پنل کاربری نت افراز ممکن است معتبر نباشد.

در طی مراحل ثبت دامنه آی آر، پیگیری تمامی مراحل شامل تغییر رابط های مجاز جهت رزرو، پیگیری وضعیت رزرو دامنه در پنل شناسه ایرنیک و انجام مکاتبات و ارسال مدارک به ایرنیک برعهده ی خود کاربر می باشد و نت افراز در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

همچنین ایرنیک در رد یا ثبت هر دامنه کاملا خود مختار بوده و نت افراز وظیفه ، مسئولیت و توانایی هیچگونه اقدامی در خصوص ثبت/تمدید یک دامنه آی.آر نداشته و صرفا به عنوان یک رابط عمل نموده و تایید نهایی ثبت/تمدید دامنه بایستی توسط مالک دامنه در شناسه ایرنیک مربوط به دامنه بررسی گردد.

اقداماتی که نت افراز در صورت تخطی از این شرایط انجام می دهد

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در اینجا موجب تعلیق سرویس می شود. نت افراز تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. نت افراز حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که نت افراز از تخطی یک کاربر از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس کاربر به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها نت افراز بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین نت افراز در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا آمریکا خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. نت افراز هیچگونه وجهی به کاربران متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین کاربر متخلف مسئول جبران خسارت وارده به نت افراز خواهد بود.

رفع مسئولیت

خدمات نت افراز به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز کاربر بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای نت افراز که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. نت افراز هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. نت افراز تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

تمدید

کلیه کاربران می بایست قبل از پایان دوره سرویس نسبت به تمدید سرویس خود اقدام نمایند. در غیر اینصورت پس از پایان دوره هیچ گونه اعتراضی مبنی بر قطع سرویس و یا حذف آن پذیرفته نمی باشد. نت افراز قبل از پایان مدت قرارداد سعی خواهد نمود تا از طریق ایمیل یا پیامک به مالک سرویس اطلاع دهد ولی عدم انجام این اطلاع رسانی به هر دلیل موجب ایجاد هیچگونه حقی برای کاربر نخواهد شد.

انتقال رایگان سرویس

انتقال رایگان اطلاعات سرویس میزبانی از یک سرور به سرور دیگر فقط در صورتی که اطلاعات قبلی در شرکت میزبانی دیگری به غیر از شرکت میزبانی وب نت افراز باشد و یا کاربر مایل به ارتقاء سرویس به پلان بالاتر باشد قابل ارایه می باشد. در غیر این صورت بابت انتقال هر اکانت هزینه آن طبق تعرفه دریافت می گردد.

همچنین کاربر موظف می باشد که پس از انتقال از صحت انتقال کامل اطمینان حاصل نماید و شرکت نت افراز مسوولیتی در قبال عدم انتقال کامل اطلاعات نمی پذیرد.

بازگشت وجه

عودت مبالغ پرداختي از جانب کاربر فقط تا 7 روز امكان پذير مي باشد. پس از آن عودت مبالغ پرداختي چه كلا" و چه جزئا" به هيچ وجه امكان پذير نمي باشد. لازم به ذکر است هزینه پرداخت شده بابت دامین غیر قابل بازپرداخت می باشد.

توجه: در صورتی که طی فعال بودن سرویس خود با شرکت نت افراز از امکانات پشتیانی نظیر انتقال بک آپ یا اصلاح و بهینه سازی اکانت و دامنه رایگان استفاده شده باشد، در صورت کنسل کردن سرویس، هزینه مربوط بخ آن ها از وجه بازگشتی کسر خواهد شد.

توجه: در صورتی که یک هاست از یک پنل کاربری به پنل کاربری دیگر منتقل شود و مالک جدید در همان دوره خرید یا تمدید که توسط مالک قبلی هزینه پرداخت شده است، اقدام به ارسال درخواست لغو نماید، هزینه پرداختی توسط مالک قبلی به مالک جدید قابل عودت نمی باشد.

قوانین مربوط به بازاریابی از طریق قرار دادن بنر تبلیغاتی در وب سایت

لطفا قبل از فعال سازی اکانت بازاریابی خود درپنل کاربری به موارد زیر توجه کنید:

 • شما مجاز به استفاده از سیستم بازاریابی برای ثبت سفارش های خود نمی‌باشید.
 • هر گونه استفاده نادرست از سیستم بازایابی شامل تقلب ، فریب دادن و یا گمراه کردن منجر به غیر فعال شدن اکانت بازاریابی خواهد شد.
 • نت افراز هیچ مسوولیتی در قبال محتوای وب سایت هایی که بنر های تبلیغاتی نت افراز در آن قرار می‌گیرید، نمی‌پذیرد
 • توجه داشته باشید که حق بازاریابی در قبال ارجاع بازدید و فروش تعیین شده و در صورتی که هر گونه بازاریابی به طریقی غیر از قرار دادن بنر در وبسایت انجام شود، شامل حق بازاریابی این سیستم نمی باشد.
 • در صورت غیرفعال شدن اکانت بازاریابی شما، هیچ حق بازاریابی از جمله حق بازار یابی های قبلی به شما تعلق نخواهد گرفت.
 • هر گونه تبلیغ غیرواقعی و یا اطلاعات ناقص در رابطه با شرکت نت افراز و یا سرویس های ارایه شده منجر به غیر فعال شدن اکانت بازاریابی خواهد شد.
 • درج اطلاعات نادرست و غیر واقعی شامل اطلاعات تماس و غیره منجر به غیر فعال شدن اکانت بازاریابی خواهد شد.
 • حق بازاریابی فقط به سفارش خرید برای کاربر تعلق خواهد گرفت.
 • حق بازار یابی پس از مدت 40 روز تایید شده و در اکانت کاربری ثبت خواهد شد.
 • در صورت استفاده از کدتخفیف ایجاد شده در یک پنل کاربری جهت خرید سرویس در همان پنل کاربری، تنها تخفیف بر روی صورت حساب اعمال می گردد و پورسانتی برای آن پنل کاربری درنظر گرفته نمی شود.